1. Gral. Gpo. P.A. D.E.M.A. Javier Gutiérrez Rosas (01/01/1981-01/01/1983)
  2. Gral. Gpo. P.A. D.E.M.A. José Darío Magaña López (01/01/1983-01/01/1989)
  3. Gral. Ala P.A. D.E.M.A. Benjamín Pacheco Coronel (01/01/1989-01/01/1992)
  4. Gral. Gpo. P.A. D.E.M.A. Joaquín Peña Cutiño (01/01/1992-01/01/1995)
  5. Gral. Gpo. P.A. D.E.M.A. Carlos Torres Arroyo (01/01/1995-01/12/1995)
  6. Cor. F.A.P.A. Rosendo Federico Ibarra Gómez (01/12/1995-01/11/1997)
  7. Gral. Gpo. P.A. D.E.M.A. José Emilio Carmona Gómez (01/11/1997-01/01/2001)
  8. Gral. Gpo. P.A. D.E.M.A. Marcelino Espinoza Rivera (01/01/2001-01/01/2004)
  9. Gral. Ala P.A. D.E.M.A. Javier Posadas Mejía (16/01/2004-16/01/2005)
  10. Gral. Gpo. P.A. D.E.M.A. Manuel de Jesús Hernández González (16/01/2005-16/08/2006)
  11. Cor. F.A.P.A. D.E.M.A. Miguel Ángel Torres González (16/08/2006-16/01/2008)
  12. Gral. Gpo. P.A. D.E.M.A. José Alfredo González García (16/01/2008-16/11/2008)
  13. Gral. Ala P.A. D.E.M.A. Luis Ignacio Salgado Arreola (16/11/2008-16/12/2009)
  14. Gral. Gpo. P.A. D.E.M.A. Alfredo Carlos Macedo Fajardo (16/12/2009-16/08/2010)
  15. Cor. F.A.P.A. D.E.M.A. Julián Martín Corona Rincón (16/08/2010-16/03/2011)
  16. Cor. F.A.P.A. D.E.M.A. Javier Eduardo Alvarado Roa (16/03/2011-16/10/2011)
  17. Cor. F.A.P.A. D.E.M.A. José Manuel Cabral Caldera (16/10/2011-16/01/2014)
  18. Cor. F.A.P.A. D.E.M.A. José Antonio Sierra Amador (16/01/2014-a la fecha)
ver imagen